Započeli smo javnozdravstvenu kampanju o spolnom zdravlju u svim srednjim školama Kantona Sarajevo. Cilj je jasan – mladima pružiti tačne informacije, smanjiti stigmu i osnažiti ih da brinu o svom zdravlju.
Prva predavanja održali su dr. Asaf Salčinović i dr. Semir Hrvo u Srednjoškolskom centru Vogošća, a dr. Amer Tahirović u Srednjoškolskom centru”Nedžad Ibrišimović” u Ilijašu. Učenici su imali priliku direktno postavljati pitanja koja ih zanimaju i razgovarati otvoreno sa ljekarima o temama koje su često tabu.
Tokom predavanja govori se o načinima prenošenja spolno prenosivih bolesti, mjerama zaštite, važnosti kontracepcije, vakcinaciji (hepatitis B, HPV), ali i o tome gdje se testirati i kome se obratiti.
Kampanja traje do 3. oktobra i obuhvata svih 36 javnih i 10 privatnih srednjih škola u KS.
Zajedno gradimo znanje, zdravlje i budućnost bez stigme!













